A Buzzfeed összahasonlította a sorozat karaktereit a könyvbéli önmagukkal, valamint egyéb jellemzőket is, s készített egy-egy fotót arról, hogy k hogy néz ki a regény alapján. Ezenkívül a karakterek jellembeli eltéréseit is elemzi. Neked mi a véleményed?
Tyrion Lannister
Először is, sokkal csúnyább kép rajzolódik ki a fantáziánkban, mint a vásznon. Tyrion egy elképesztően intelligens szörny. A 3. évadbeli cstában Tyrion szerez egy heget az arcára, de a regényben nem ez történt: az orra nagy részét elveszíti! Tyrion a könyvekben szó szerint úgy fest, mint egy szörnyeteg.
Shae
Shae, vagyis Tyrion titkos szeretője egy bosszantó háttérkarakter. Nemcsak Shae életrajzi adatai különböznek a sorozatban, hanem ő sokkal manipulatívabb, mint a vásznon. És sokkal fiatalabb is. Az legfőbb pozitív változás a vásznon a könyvhöz képest az az, hogy Shae barátkozik Sansával, amely a motivációin kívül esik.
Tywin Lannister
Tywin a sorozatban igaz, hogy kicsit bunkó, de nagyon szórakoztató. A könyvben ellenben szörnyű, az egyik legkegyetlenebb karakter. Mégtöbb összehasonlításért kattints a bővebben modulra!
Daenerys Targaryen
Alapvetően Dany sokkal erősebb karakter, és sokkal izgalmasabb, mint a könyvekben. A könyvekben Dany egy halálra rémített 13 éves lány. A Drogóval kötetett esküvőjén is csak 13 éves, majd a könyvben végig követhetjük a pubertás korát. Egyáltalán nem az a bátor nő, aki a vásznon. Az egyetlen dolog, amelyben a könyvbéli Dany jobb a vászonbélinél, az a szexualitás. A regényekben minden aktust ő kezdeményez a khaljával. És azt se felejtsük el, hogy a könyvben Dany kopasz lesz, mert leég a haja.
Daenerys hadserege
Ha nem olvastad a könyvet, akkor még biztosan nem hallottál Strong Belwasról. Ő Daenerys seregében harcol a Sárkányok anyjáért, és totál zavarodott.
Robb Stark
A showban Robb egy bátor és önfeláldozó karakter, már-már hősies. Ezzel szemben a könyvben szinte már idióta, aki sosem áldozná fel a büszkeségét azért, hogy politikailag jó döntést hozzon. A halála azt jelképezi, hogy a Starkok nem nyerhetnek, mert nem hajlandóak piszkosan játszani.
Talisa Maegyr
Talisa Robb felesége lesz a 3. évadban, s egy teljesen más szereplőt láthatunk a tévében, mint amilyen a könyv alapján megfogalmazódik bennünk. A könyvben Robb feleségét Jeyne-nek hívják és a Westerling házból származik, amely szövetségben áll a Lannisterekkel. Robb nem szerelemből veszi el, hanem kötelességből, miután együtt aludt a nővel. S Jeyne-t nem is szúrják hasba a Vörös Nász idején.
Catelyn Stark
A könyvekben Catelyn egy hihetetlenül zord nő. Ő az, aki ráveszi Nedet arra, hogy menjen el megkeresni Jon Arryn gyilkosát. Ő inkább egy politikai karakter, nem a családszeretet motiválja. A vásznon egy aggódó anyát láthatunk, sok rajongó fel is bőszült a változtatás miatt.
Bran Stark
A könyvbéli Bran nagyon hasonló a sorozatbélihez, a fő különbség annyi csak, hogy a regényben sokkal többször szerepel. Ott sokkal fontosabb karakter. Aki misztikumra vágyik, annak mindenképpen el kell olvasnia a könyveket.
Osha
Osha közelről sem olyan érdekes és vicces, mint a showban. Az író, George R. R. Martin azzal indokolta a karakter nagyobb térnyerését, hogy az Oshát alakító Natalia Tenához akarta igazítani a karaktert.
Sansa Stark
Ő is jobban szerepet kap a könyvben. A könyvsorozat legnagyobb részének ő a főszereplője, a belső monológjait olvashatjuk. A látszólag naív és buta dolgoknak értelmet ad.
Theon Greyjoy
Ő is azon karakterek egyike, akit nem érthetünk meg anélkül, hogy tudnánk, mi jár a fejében. A könyvbéli belső monológokból sok minden kiderül. Rájössz, hogy Theon egy összetört, szánnivaló karakter, aki a Starkok és a Greyjoyok között őrlődik.
Gendry
Robert Baratheon megannyi fattyúval rendelkezik a könyvben, így a könnyítés végett a törvénytelen gyermekeket eggyé gyúrták, így jött létre Gendry.
Melisandre
A showban Melisandre karaktere fenyegető, de a könyvben kiderül, hogy ő a jók közé sorolja magát. Ahelyett, hogy Stannis furcsa manipulátora volna, ő csupán egy nő, aki el akarja végezni a dolgát. A baj csak az, hogy egy idiótával kell együtt dolgoznia.
Samwell Tarly
Havas Jon szerencsétlen barátja a könyvbélihez nagyon passzol a vásznon. De ha még több Samet szeretnél, akkor el kell olvasni a könyveket, ott igazán remekel. :)
Petyr Baelish, Kisujj
A regényben Kisujj sokkal alattomosabb. A sorozatban érthető, hogy mit miért csinál, de a könyvben egyre veszélyesebbé válik.
A Vastrón
A könyvben sokkal, de sokkal nagyobb és ezerszer kényelmetlenebb.
Hodor
No comment! :D
Én még hozzátenném azt is a cikkhez, hogy ha emlékeim nem csalnak, akkor Havas Jon szőke a könyvben, nem fekete.
(Sziasztok, jó az oldal csak így tovább!)
Jon nem szőke, csupán az első könyvben fordították annak, tévesen.